Friidrettsutøveren Eirik Tanberg mottok stipend
I helgen ble Tanberg historisk da han som førstemann i "historien" mottok Sigdal kommunes kultur- og idrettstipend. Kommunestyret i Sigdal vedtok i 2008 å opprette et slikt stipend; det skal deles ut til personer som ønsker å dyktiggjøre seg innenfor kultur- og idrettsområdet.
Det er hovedutvalg for oppvekst og kultur som avgjør hvem som skal motta stipendet, og utvalget vedtok i sitt møte 11. november 2009 å gi stipendet til Eirik Tanberg med følgende begrunnelse:
Sigdal kommune tildeler årets kultur og idrettsstipend til friidrettsutøveren Eirik Tanberg. Eirik er en ung og lovende representant for mangfoldet i Sigdals kultur- og idrettsliv. Han har gjennom sine meritter i friidrett og gjennom å representere Sigdal i klubbsammenheng vist seg som en flott ambassadør for bygda. Sigdal kommune håper at stipendet kan bidra til å la Eirik utvikle seg enda mer som friidrettsutøver.
Eirik Tanberg fikk overrakt stipendet av ordfører Kari Ask i forbindelse med Ungdommens kulturmønstring i Sigdal søndag 7. februar 2010.
|