Lyst til å prøve Aikido?
Anders Næss på Evje gård tilbyr trening for koordinering av kropp, tanke og sinn. Aikido er en moderne japansk kamp- og bevegelseskunst og skal gi mer harmoni gjennom utvikling av livskraft. Har du lyst til å bli med på gratis prøvetrening?
Hver mandag og onsdag kan du trene Aikido på Evje gård i Sigdal. Det er barnetrening (8-12 år) kl. 17.50-18.50, mens de voksne kan trene fra kl. 19-20.30. Du er hjertelig velkommen til gratis prøvetrening!
Aikido trenes som oftest i kata form (bevegelsesmønstre i par med angrep og forsvar). Ai betyr harmoni, Ki er et uttrykk for livskraft og Do betyr vei. Aikido kan således oversettes med veien til harmoni gjennom utvikling av livskraft. Aikido er en måte å trene og utvikle koordinasjon av kropp, tanke og sinn. Alle teknikker som trenes kan øves opp til et nivå hvor de kan tjene som selvforsvar.
For mer info ring Anders Næss på mobiltlf. 95 75 97 65.
|